![]() |
![]() |
![]() |
![]() ![]() |
Цікаво та змістовно пройшов Форум ,,Тернопільщина в контексті реалізації Цілей сталого розвитку ООН”, який об"єднав 70 учасників від влади, громадських організацій, науковців,бізнесу.
Вітання учасникам форуму передали директор ПРООН в Україні Янтомас Хімстра, Степан Барна голова Тернопільська обласна державна адміністрація, Viktor Ovcharyk голова Тернопільської обласної ради.
В ІТ-індустрії Тернополя зайнято до тисячі спеціалістів, в місті працюють більше 20 ІТ-компаній.
Середні зарплати програмістів у Тернополі:
— Junior — $500;
— Middle — $700;
— Senior — $2400.
Тут можна подивитися більш детальну статистику зарплат по мовам програмування та іншим ІТ-спеціальностям.
Більшість тернопільских ІТ-компаній займається аутсорсингом. Ми зібрали інформацію про найбільш відомих працедавців міста Читати далі->
Щорічний рейтинг кращих українських стартапів заснований на опитуванні провідних експертів галузі. Наші експерти - це ангели, венчурні інвестори, підприємці, організатори акселеративному програм, юристи, що працюють в галузі. Ми просили їх назвати п'ять-менш стартапів, які домоглися чогось в році, що минає.
Це повинні бути проекти з українською командою, які почали роботу не раніше 2015 року або ж зробили істотний переворот цього року (щоб в рейтингу не змішувалися зрілі і молоді проекти, тому в ньому немає того ж Grammarly). Кожен названий експертом стартап отримував 1 бал, потім ми підраховували суму балів і визначали рейтинг. В цьому році багато проектів отримали однакову кількість голосів, тому займають одну позицію.
Рейтинг:
1. People.ai - сервіс аналізу роботи сейлз-менеджерів
2. Influ2 - сервіс персональної реклами для b2b
3. Nimses - геолокаційна соцмережа з власною валютою
4. DMarket - маркетплейс на блокчейні для торгівлі внутрішньоігровим інвентарем
5. Monobank - mobile-only банк від екс-команди «ПриватБанку»
6. Hushme - гарнітура, яка робить розмови по телефону нечутними для оточуючих
7. Allset - сервіс для замовлення їжі і бронювання столиків в ресторанах
8. Setapp - магазин додатків для macOS за передплатою
9. Cardiomo - гаджет для відстеження роботи серця
10. PassivDom - автономний будинок, надрукований на 3D-принтері
11. Restream.io - платформа для стрімінгу
12. Hideez - стартап, який розробляє розумний брілок-ключ та браслет
13. Mobalytics - аналітична платформа для геймерів
Вражаюче, але багато лідерів у всьому світі як в державному, так і приватному секторі досі думають, що основа їх успіху - високий IQ. Вони вважають, що успішна діяльність неможлива без уміння міркувати, аналізувати, розраховувати і міркувати. Але вони глибоко помиляються!
Ми впевнені: розумна людина не обов'язково хороший лідер. У людей з високим IQ нерідко відсутня важлива здатність - здатність до емпатії, співчуття. Вони нетерпимо ставляться до оточуючих, схильні до спілкування зверхньо і не виносять співрозмовників, які розуміють не так швидко, як вони. Зазвичай вони насилу взаємодіють з людьми, що знаходяться на більш низькому інтелектуальному рівні.
1. Jollylook - екологічна фотокамера для моментальної зйомки з переробленого паперу та картону, з використанням пари лінз і міні-картриджів для роздруківки фото.
Цей фотоапарат має вінтажний дизайн, схожий на акордеон. Він може бути як з сувеніром, так і іграшкою для дітей. Один такий картридж дозволяє отримати до 10 аналогових знімків, як кольорових, так і чорно-білих. До речі, картриджі можна буде змінювати скільки завгодно разів.
2. Senstone - модний аксесуар, створений хлопцями зі Львова. Він виконує унікальну функцію перетворення голосових записів в текст.
Він здатний розпізнати 12 мов, тексти можна редагувати, відправляти в інші блокноти, організовувати по хэштегам і робити пошук файлів за ключовими словами або місцем запису. Можна створювати списки завдань та напоминалки.
3. RollSpin - антистресова іграшка. Це міні-юла з індивідуальним дизайном, допомагає заспокоїтися в стресових ситуаціях і медитувати.
Вона використовується як традиційна дзига, але також на ній є кулька, який можна крутити. Низький центр тяжіння дозволяє юлі крутитися близько п'яти хвилин без перерви.
“Український стартап Let's Enhance запустив онлайн-сервіс letsenhance.io на основі штучного інтелекту, який дозволяє "наближати" окремі ділянки і покращувати фотографії в цілому без втрати якості”, - йдеться в повідомленні.
Сервіс доступний за посиланням. Проект заснували Владислав Пранскевічус і Олександр Савсуненко.
За словами розробників, вони використовували технологію машинного навчання super-resolution. Нейронна мережа, навчена на великій базі реальних фотографій, вчиться відновлювати деталі і зберігати чіткі лінії і контури, спираючись на своє знання типових об'єктів і текстур, що зустрічаються в реальному світі.
Україна впритул підійшла до впровадження мобільного зв'язку четвертого покоління. У разі успішного проведення призначеного на початок березня другого тендеру на 4G, мобільні оператори обіцяють максимально швидко запустити високошвидкісну цифрову зв'язок в найбільших містах. Експерти ж вказують, що це відкриє нові можливості не тільки для абонентів, але і для економіки в цілому.