СТАРТАП ЦЕНТР - СТИМУЛЮВАТИМЕ ВИРОЩУВАННЯ ВАШОГО БІЗНЕСУ Тернопільський національний технічний універсистет імені Івана Пулюя

Новини

Партнери

Проекти

Стартап «Канатна транспортна система для розвантажувально-навантажувальних робіт»

Автори: д.т.н., проф.. Геко Р.Б., д.т.н. проф.. Рогатинський Р.М., аспірант Никеруй Ю.С.

Ґрунтується на  ідеї, захищеної патентом України №125377. В основу покладено використання спеціальної канатної системи, яка швидко монтується в немеханізованих приміщеннях для розвантажувально-навантажувальних робіт при переміщені штучних вантажів, зокрема ящиків. Може використовуватись у фермерських господарствах, при розвертанні сил реагування на надзвичайні ситуації, в рятувальних операціях тощо зокрема для розвантаження автомобілів, вертольотів, літаків.

Стартап "SciAReal – виготовлення установок для науково-популярних демонстрацій"

Реалізація цілей стартапу здійснюється колективом лабораторії кіберфізичних систем ТНТУ ім. І. Пулюя (керівник - доц. Крамар О.І., відповідальні виконавці доц. Скоренький Ю.Л., ст. виклад. Мочарський В.С., асп. Дунець Б.О.; активно залучаються студенти спеціальностей 125 Кібербезпека та 122 Комп’ютерні науки).

Інтерактивне обладнання  для навчання шляхом спостереження явищ природи, фізичних ефектів, проведення  експериментів та досліджень, в т.ч. демонстраційна установка для відображення проективних голограм та демонстраційний контент 3D контент із розробкою додатків доповненої реальності з промо-контентом замовника, виготовлена установка для демонстрації фігур Хладні, хвильової машини, аерокінетичної установки, мендосінського мотора тощо.

Головною метою пропонованого стартапу є виготовлення демонстраційного обладнання, призначеного для популяризації досягнень сучасної науки при роботі з учнівською та студентською молоддю.

Стартап «Знезараження обладнання – запорука здорового виробництва»

Автори: д.в.н., проф. Кухтин М.Д., к.т.н. Кравченбк Х.Ю., аспірант Писків С.І.

В основу покладено результати досліджень, які свідчать, що ефективність санітарної обробки (миття і дезінфекції) молочного обладнання залежить від шорсткості поверхні нержавіючої сталі. За напрацюваннями авторів  розроблено спосіб визначення придатності нержавіючої сталі до ефективної санітарної обробки та обґрунтовано режими миття і дезінфекції обладнання, застосування яких дозволяє видаляти на ньому біоплівки та зменшувати мікробне обсіменіння

Веб-портал дуального навчання

Контактна особа: ТНТУ

Номінація: Інноваційний освітній проект

Короткий опис проекту (ідеї): 

Веб-портал дуального навчання є віртуальним майданчиком для зведення зацікавлених сторін: компаній, студентів, навчальних закладів. Метою взаємодії зацікавлених сторін є укладання контракту учнівства, знаходження вакансій. Можливості порталу для студентів: пошук вакансій учнівства,  подача електронної заяви на контракт учнівства. Можливості для компаній: розміщення вакансій, знаходження студентів для укладання контракту. Можливості для навчальних закладів: розміщення напрямів підготовки за дуальною формою навчання. Інформаційні функції порталу передбачають забезпечення релевантною інформацією зацікавлених сторін у законодавчій сфері дуального навчання, публікацію новин. Необхідні інвестиції: $ 2 600.

Переваги проекту: поширення дуального навчання через можливість залучення великої кількості учасників.

Ринок та споживачі: компанії, студенти, навчальні заклади.

Команда: Потребує формування команди.

Економічна Конституція України як інструмент попередження корупційних явищ.

Контактна особа: Богдан Андрушківkonstytuzia

Місце роботи: Кафедри управління інноваційною діяльністю та сферою послуг

Номінація: Інноваційний юридичний проект

Короткий опис проекту (ідеї):

Для посилення стабілізаційної компоненти суспільного виробництва, налагодження фінансової, економічної, фіскальної та ін.. видів  виконавчої дисципліни засобами регламентації фінансово-економічної та господарської діяльності запропоновано  формування Економічної Конституції України, в основу яких покладено інституційні засади.

Крім цього, Економічна Конституція України може послужити ефективним інструментом попередження корупційних явищ у нашій державі. Ідею розроблено, та  обґрунтовано за рахунок колективних  зусиль та інтелектуальних ресурсів учених  України.

Переваги проекту: Посилення стабілізаційної компоненти суспільного виробництва, налагодження фінансової, економічної, фіскальної та ін.. видів  виконавчої дисципліни засобами регламентації фінансово-економічної та господарської діяльності.

Ринок та споживачі: Українці

Повний регіональний господарський розрахунок – шлях підвищення ефективності територіальної одиниці, попередження сепаратиських настроїв, забезпечення сталого розвитку території

Контактна особа: ТНТУ

proj

Номінація: Інноваційний соціальний проект

Короткий опис проекту (ідеї):  На основі вітчизняного та зарубіжного досвіду, у контексті адміністративно-територіальної реформи, як засіб попередження сапаратиських проявів, обґрунтовано концепцію впровадження повного регіонального господарського розрахунку, як шляху підвищення ефективності

proj1Ідею розроблено та обгрунтовано за рахунок колективних зусиль та інтелектуальних ресурсів учених регіону. територіальної одиниці, забезпечення сталого розвитку. Запропоновано організаційно-економічний механізм управління стратегією підвищення господарсько-фінасової стабільності підприємств.

Ринок та споживачі: Підприємства, представницькі органи місцевого самоврядування

Виготовлення гігієнічно-профілактичної жувальної гумки на основі прополісу, воску та ін. бджолопродукції

med

Контактна особа: ТНТУ

Номінація: Інноваційний виробничий проект

Короткий опис проекту (ідеї):  На основі аналізу виробництва меду і бджолопродуктів, запропоновано розширити діапазон їх використання у виготовленні гігієнічно-профілактичної жувальної гумки (подушечок) у гігієнічно-профілактичних цілях. Розроблено алгоритм організації заготівлі та переробки сировини. На відміну від жувальної гумки, яка містить гумову основу та хімічні смакові компоненти (натрію, хлориду, олігомери і вінілацетат), пропонується використання бджолопродукціїї: мед, віск, прополіс, маточне молочко.

Ідею розроблено та обгрунтовано за рахунок власних зусиль та інтелектуальних ресурсів кафедри. Про ідею в електронному варіанті інформовано кондитерську корпорацію «Рошен».

Переваги проекту: Використання натуральної сировини

Ринок та споживачі: Підприємства з виготовленння кондиторських виробів

Перегонка торфу у спирт

Контактна особа: ТНТУtorf

Номінація: Інноваційний виробничий проект

Короткий опис проекту (ідеї):

При значних торфозапасах в Україні, запропоновано його використання не лише як палива, органічного добрива, але і як стратегічного природного ресурсу для перегону у спирти та виготовлення з нього широкого асортименту духів, одеколонів, спиртних напитків, консервантів, миючих засобів, гальмівних речовин, як компоненти для виготовлення харчових продуктів. Розроблено та реалізовано за рахунок власних засобів та ресурсів кафедри.

Переваги проекту: Оптимізація використання торфу в промисловості

Ринок та споживачі: Фабрики, підприємства

Доступне для молодих сімей будівництво індивідуального житла: Легко, Швидко, Дешево, Тепло!

Контактна особа: Богдан Андрушківjytlo

Місце роботи: Кафедри управління інноваційною діяльністю та сферою послуг

Номінація: Інноваційний житловий проект

Короткий опис проекту (ідеї):

Запропоновано використання солом’яних тюків для монтажу стін. Це не лише дешево, вони легкі у монтажі, технологічний процес дає можливість економити час на транспортування, витрати на монтаж, екологічно чисте. На облегшеному фундаменті монтується дерев’яний каркас розрахований під розміри солом’яних пакунків, який ними заповнюється. До нього кріпиться металева сітка по якій можна штукатурити. Доступними є матеріали, при будівництві немає потреби використовувати високотехнологічне і дороге обладнання та техніку.

Розроблено та реалізовано за рахунок власних ресурсів кафедри на прикладі родини к.е.н., доцента кафедри Федишина Б.П.

Сайт: «Мій солом’яний будинок», який відкрито для поширення отриманого досвіду.

Переваги проекту: Дешева реалізація

Ринок та споживачі: Молоді сім'ї

Команда: Є сформована команда

В умовах державного становлення, для посилення пізнавальної та виховної компонент у навчальних процесах, рекомендовано використовувати самодіяльну музейну справу.

Контактна особа: Кафедра управління  інноваційною  діяльністю та сферою послуг ТНТУmuseum

Місце роботи: ТНТУ.

Номінація: Інноваційний освітній проект

Короткий опис проекту (ідеї):

Запропоновано використати заснований самодіяльний музей: «Засобів управління та економічної літератури тоталітарного періоду» у навчальних процесах. В музейних експозиціях представлені численні засоби управління: засоби зв’язку, обліку, грошові знаки, нагородна справа, експозиція посвідчень, значків та ін. відзнак морального зацікавлення в продуктивній праці та стимулюванні, вимпели соціалістичного змагання, які були рушійною силою в т.ч. науково-технічного прогресу, стенди з виробничої практики.

museum2

Експозиції супроводжуються письмовими коментарями. Багатою є книгозбірня музею, у якій систематизовано економічну літературу, з теми науково-технічного прогресу й управління, численні довідники, каталоги, енциклопедії, твори К. Маркса і Леніна. Функціонування музею в кінцевому підсумку повинно сприяти використанню лише позитивних моментів минулого та недопущенню його помилок у сучасному житті та майбутньому.

Переваги проекту:  Надання молодому поколінню більших знань про про те, що таке тоталітарний режим, радянська влада, Союз Соціалістичних Республік тощо.Проект реалізовано працівниками кафедри за рахунок власних ресурсів.

Ринок та споживачі: Студенти

Команда: Є сформована команда

Учнівський інтелектуальний фестиваль «Вундеркіндер»

3

Детальніше...

Фото