Освітній тренінг-семінар на тему: «Як створити сучасний ІТ продукт в Україні»

21 березня 2017 року Кафедрою комп’ютерних наук та Стартап центром ТНТУ було організовано навчальний освітній тренінг-семінар на тему: «Як створити сучасний ІТ продукт в Україні»

Гостем та лектором тренінг-семінару виступив Анатолій ДЕНИС - засновник та СЕО інтернет-стартапа leadpipe.io; IT-підприємець з більше ніж 20-ти річним досвідом; лектор Тернопільської Бізнес-Школи; має досвід створення та розвитку успішних IT стартапів (SaaS, API, E-Commerce), цільова аудиторія яких - Північна Америка та країни Західної Європи. Галузі експертизи: мікро-SaaS, маркетинг та продажі, менеджмент, ефективність бізнесу, ІТ консалтинг та коучинг.

18010745 1033006746799514 3287745547746255040 n

У ході тренінгу було розглянуто багато питань, а саме: як обрати ідею для продукту? (ринок, його розміри, масштабованість продукту, конкуренція, потреби цільової групи, інноваційні та не інноваційні продукти); стратегічний план розвитку та побудова команди; маркетинг та продажі в пріоритеті кожного; фінансування та інвестиції (AngelList), коли продукт стає цікавим зовнішньому інвестору? важливість зв'язку з клієнтами; як зробити взаємодію з клієнтами ефективною; вимірювання всього що можна виміряти! (процес/результат, KPI, інформаційні дашборди); типові помилки безуспішних стартапів; можливості для продуктових компаній та перспективи їх розвитку в Україні.

Тренінг викликав у присутніх жвавий інтерес. Лектор навів багато зрозумілих життєвих прикладів, а також приклади успішних стартапів, що дало можливість яскраво розкрити зміст поданого матеріалу.

18033044 1033006533466202 5134593902535678609 n

Приємно вразило те, що Анатолій відзначив, що особливістю, так званою родзинкою кафедри комп’ютерних наук є те, що студент за увесь період навчання має змогу спробувати себе в усіх диверсифікованих видах ІТ спеціалізації. Така специфіка допомагає студентові зрозуміти в якій сфері він буде розвиватися як майбутній фахівець-професіонал. Ті ж студенти, кому ближча технічна спеціалізація, можуть розвиватися та зростати у напрямку технічної архітектури, а також як: інженер з розробки (програміст), інженер з якості (тестувальник), фахівець з впровадження ІТ та системний адміністратор. Хто ж проявив у себе навики управлінської діяльності, розвивається та зростає як фахівець у сфері продуктового, проектного менеджменту, маркетингу, бізнес-аналітики, системної аналітики.
Анатолій відзначив, що у Тернополі є хороший рівень підготовки спеціалістів ІТ сфери та порекомендував розвиватися в сфері програмування, продуктового менеджменту та бізнес-аналітики, адже саме таких фахівців сьогодні потребує ринок.

18010196 1033006536799535 1195330934532435009 n

Результатом даної зустрічі стала домовленість про подальшу співпрацю шляхом реалізації різного роду освітніх проектів, що допоможе інтегрувати теоретико-практичний аспект вищої освіти і надасть можливість кафедрі іти в ногу з часом та готувати фахівців, яких потребує сучасний ринок праці.